Nahavärvidest

Naha värvime me iga töö jaoks eraldi. Seda selle pärast, et suurem osa meie töödest on kaunistatud ka mõne nahale voolitud pildi või mustrikirjaga ning kirjata saab nahka enne viimistlemist.

Värvimise käigus saab olenevalt kujutisest nahale voolitud pilti teine kord ka ühevärvilise eseme juhul huvitavamalt esile tõsta. Näiteks ei pruugi me värvi kõikidesse nahale voolitud sügavustesse ajada ning selliselt saab lõpuks kahe toonilise tulemuse. Teiseks värviks ongi naha enda toon, mis olenevalt sattunud värvi hulgast heledamalt või tumedamalt kumama jääb.

Nahast roheline telefonitasku haugi pildiga. Pildil on telefonitasku asetatud murdunud kase tüvele, taustal paistavad rohelised veeala taimed.
Kõige pealt on pildike nahale voolitud ning hiljem nahk roheliseks värvitud. Haugi pildi voolimisel on osa taustast allapoole surutud ning värv ei pruugi kohe sinna ulatuda. Selliselt saab pilt veelgi ruumilisem.

 Naha Pinna Sisse Imbuvad Värvid

Kasutame selliseid värve, mis on mõeldud taimparknahale ning just sellistel meetoditel töötamiseks. Need värvid imbuvad naha pinna sisse – see tähendab et need ei kulu maha ega hakka ka pragunema. Kui katsud nahast eset, tunned käe all ikka päris naha pinda, mitte värvikihti.

Värvivalik

Valmis värvide hulgas on meil riiulis ikka musta, mitmeid pruune toone, kollast, sinist mahagoni ja punast. Värve saab omavahel segada ning näiteks rohelist saame me sinisest ja kollasest. Meile lihtsalt meeldib valmis värvitoonist enda segatu rohkem. Seega me saame kindlasti pakkuda ka näiteks oranži ja lillat või violetset. Veel enam – kõiki toone saab omakorda lahjendada selliselt, et need on kas heledamad või kumavad veidi läbi.

Värvide segamine aga on samuti meil käsitöö, mille mõõdupuuks on kogemus ja silm. Nahka värvides annab alati mõjustuse värvi toonile ka naha enda toon ning kui see satub olema veidi tumedam või heledam (näiteks olenevalt parkimisel kasutatavatest segudest), siis saab lõplik värv veidi erinev mõnele teisele nahatükile võõbatust.

Et need värvid mõjustavad naha väljanägemist naha pinna seest ning rolli mängib tulemusel ka naha enda toon, siis arvatavasti ole lihtsalt võimalik mõnda tulemust saavutada – sest neid värve ei pakutagi ning ka segada ei ole võimalik. Need on näiteks roosa, hall, helesinine ja valge.

Need kõik värvid on väga ilusad ning toovad taimparknaha iseärasusi suurepäraselt esile. Parima ettekujutuse saad kindlasti erinevaid valmistatud nahkesemete fotosid sirvides. Oleme püüdnud pilte teha väga erinevates valgusoludes ja nii toas kui õues.